Услугата во македонски ресторан (виц)

Келнерот во еден македонски ресторан ја носи сметката и прашува:
– Ви се допадна ли вечерата? Сѐ ли беше во ред?
– Видете сега, штом прашувате… Значи, ако супата беше толку топла како виното, ако виното беше толку старо како кокошката и ако кокошката имаше толкави гради како онаа келнерка, немаше да има грешка…

  • Zemits machine напиша:

    whoah this blog is great i love reading your posts. Keep up the great work! You know, many people are searching around for this information, you can aid them greatly.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *