Верувале или не, најубавата жена на светот, Маргот Роби, била во „friendzone“ од нејзиниот партнер, но еве што направила таа за да ја промени ситуацијата

Ѕвездата на „Барби“ ја запознала љубовта на нејзиниот живот во еден од најлошите можни моменти, но успеале да го направат тоа да функционира. Токму кога нејзината кариера вртоглаво растеше, Роби се заљуби во близок пријател без никаква надеж дека неговото срце ќе и припадне на неа. За среќа, познатата „бомба“ успеа да ги сврти работите и сега има човек кој со задоволство го нарекува сопруг.

 

1. Маргот се искачи до врвот во „Холивуд“

Веројатно е многу тешко да се најде личност која не знае која е Маргот Роби овие денови. По големиот успех на „Барби“ во 2023 година, австралиската актерка целосно ја зацврсти својата позиција како една од најголемите светски ѕвезди. Нејзиното искачување до славата започна во австралиската хит сапунска опера „Соседи“ , но по неколку години Роби знаеше дека „Холивуд“ е местото што треба да биде.

 

2013 година одигра најголема улога во иднината на Маргот. Таа се појави во филмот „За времето“ заедно со Домнал Глисон и Рејчел МекАдамс, а најзначајно е дека Роби беше избрана и во „Волкот од Волстрит“ како љубовен интерес на Леонардо ди Каприо. Настапот на Маргот, поддржан од нејзината убавина и извонредниот Бруклински акцент, доби многу пофалби. Оттогаш, таа редовно се појавува на големите екрани и дури беше номинирана за главен „Оскар“ за нејзината изведба во „I, Tonya“.

 

2. Нејзиниот сопруг беше покрај неа цело време

Случајно, 2013 година не беше само клучна за професионалниот живот на Роби, туку и за нејзиниот личен. Истата година Маргот го започна својот подем до слава, таа го запозна и нејзиниот иден сопруг Том Акерли. Нивните патишта се вкрстија на сетот на „Suite Française“, каде што тој работеше како асистент режисер. До 2016 година, парот беше среќен во брак.

 

3. Нивната љубовна приказна речиси и да не се случила

Можеби изгледа како невозможно, прекрасна жена како Маргот Роби да биде несигурна за себе со маж, но тоа беше вистина кога таа го запознала Акерли за прв пат. Актерката откри дека започнале како добри пријатели и не мислела дека тој ќе се интересира за неа романтично: „Бевме пријатели толку долго. Секогаш бев вљубена во него, но мислев: „Ох, тој никогаш нема да ме сака. Си мислев „не биди глупава и кажи му дека ти се допаѓа’“.

 

Двојката биле толку длабоко во пријателската зона што биле дури и цимери, што, како што признава Роби, им го олеснило живеењето заедно како пар. Таа вели дека никогаш не била толку сигурна за ништо друго во животот како што била со Том.

 

4. Тие претпочитаа да го држат бракот зад затворени врати

За наша несреќа, оваа прекрасна двојка претпочита да се држи само за себе. Тие се венчаа во тајност во Австралија и на тој начин го поставија и остатокот од нивната врска. Понекогаш добиваме увид во нивната врска од Маргот, која вели дека „најзабавно“ е да биде сопругата на Том, но, главно, тие остануваат таинствени.

 

Една од најважните работи што ја прават за да останат блиски е да работат заедно. Акерли заедно со Маргот ги продуцираше „Promising Young Woman“, „I, Tonya“ и „Barbie“. Двојката дури избра да го одложи својот меден месец за да работи на „I, Tonya“.

  • Жарко Г. напиша:

    Па добро бе батки, дајте еднаш одлучете се која е најубавата жена на светот???!!!
    Еднаш тоа е Марго, па Моника Белучи, па Џенифер Анистон, па Ратајковски, па Џеј Ло, па Анџелина Џоли…мозокот ни го сомлевте…имајте милост

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *