Виц за цените во Македонија

Во македонски супермаркет еден муштерија ѝ вели на продсвачката:
– Дајте ми еден килограм кашкавал.
Продавачката:
– Извинете, може ли да направиме едно селфи?

  • Здраво љубави поздрав од Зоки напиша:

    Не сум знаел дека и Доналд Трамп пазари во т. н. Северна Македонија.

  • aneta напиша:

    ma trebalo so sirenje, poskapo od kaskavalot e ahahahaha

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *