ВИДЕО: Мистериозно НЛО во облик на „медуза“ фатено над американската воена база

Во последниве години, светот забележа се поголем број на мистериозни феномени на небото, опишани како неидентификувани летечки објекти (НЛО). Еден од најновите инциденти, снимен со помош на термални камери, предизвика многу прашања и предизвика бран интерес за мистериозни објекти во атмосферата.
Ова последно видео (види подолу), кое беше направено од истражувачот на НЛО, Џереми Корбел, доловува објект што истражувачите го нарекоа „НЛО на медуза“. Снимката е направена над американската воена база со помош на термички апарат и ги возбуди експертите и обичните луѓе.

 

 

 

„Тој лета над водена површина“, вели Корбел во едно интервју. „Ми рекоа дека одеднаш застанува, се спушта во водата и ништо не се случува 17 минути. И еве го, ова суштество излегува од водата и полета под агол од 45 степени“.

Истражувачкиот новинар и режисер Џереми Корбел вели дека снимката најверојатно е вистинска врз основа на ризиците што неговите извори ги презеле кога му ја дале снимката. Тој исто така изјави дека во 2018 година, војската добила наредба да го „лови“ овој мистериозен објект.
Откако снимката стана достапна, своите размислувања ги искажа и поранешниот разузнавач на американскиот маринци Мајкл Конкоски. Тој рече дека американските војници со години ја следеле локацијата во Ирак, но што всушност се случило останала мистерија.

 

 

„Заврши како приказна за духови во базата“, рече Конкоски. „Се чинеше дека овој објект воопшто не се обидува да ни се закани. Сепак, некои маринци добија задача да се обидат да го најдат при ноќно гледање. Тие го бараа со помош на други сензори и сета достапна опрема“.

 

 

Засега нема јасни одговори на прашањата околу ова мистериозно НЛО. Некои експерти шпекулираат дека ова би можело да биде дел од осип на неодамнешните видувања на неидентификувани објекти кои се истражуваат. Се надеваме дека подетални истражувања и анализи ќе откријат повеќе за оваа мистериозна приказна.

  • Васе напиша:

    Џереми Корвел – страшен новинар! Новиот Џорџ Нап! Кој е повеќе заинтересиран, веќе може на интернет да се најде 3 епизода од неговата најнова ТВ серија „TMZ Presents UFO Revolution“ од 2024, каде баш видеово е дел! Исто така има интервју и со „првиот свиркач“ – Боб Лазар (1959) кој има работено во „Area 51“ и уште далечната 1987 година излезе во медиумите и рече дека Владата на САД има во власништво 3 НЛО-а и ги проучува!

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *