Видео од најактивниот вулкан во светот кое дефинитивно ќе ве хипнотизира

На полуостровот Камчатка се наоѓа најактивниот вулкан во светот. Погледнете како излегува лавата од него. Моќта на природата е нешто што постојано нè воодушевува и плаши истовремено.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.