ВИДЕО: „Почувствував дека не сме сами!“ Жена имала средба со демонска фигура рано наутро додека ги шетала кучињата и за наша среќа го снимила тој момент!

Хана и Дејв Ровет ги шетале своите лабрадори низ наводно опседната шума во Клумбер Парк, Нотингемшир, околу 6.30 часот изутрина на почетокот на овој месец, кога г-ѓа Ровет вели дека „почувствувала дека не се сами“.

 

 

52-годишната жена тврди дека брзо го извадила телефонот и снимила „страшна“ бела силуета како ја преминува патеката пред неа.
Еден од најпосетуваните селски паркови на „National Trust“, „Clumber Park“ се смета дека е прогонуван од женски дух наречен „Grey Lady“, која наводно е видена како носи долга сива наметка.

Таа го опиша она што го гледа како „демонска фигура“ која ползи на „долгите екстремитети“.

Паранормалниот скептик, г-дин Ровет призна дека му се „кренала косата“ кога ја видел снимката, која го убедила дека духовите навистина постојат.

 

 

Клипот првично бил фотографија „во живо“, од која потоа жената направила кратко видео.

Видеото сега собра речиси 600 реакции и речиси 2.000 коментари, при што преплашените корисници го нарекоа „страшно“, а еден дури се пошегува дека му е мило што камповите во паркот секогаш биле резервирани.

Г-ѓа Ровет, која рече дека „отсекогаш ги чувствувала работите“, тврди дека нема логично објаснување за искуството.
„Првично мислев дека е куче, но потоа сфатив дека станува збор за човечки тип.

 

„Дејв сè уште вадеше едно од кучињата од автомобилот, кога одеднаш стоејќи почувствував дека не сум сама. Фотографирав и како што го извадив телефонот, таа помина пред камерата. Тоа е прилично демонско суштество на начинот на кој лази и има долги екстремитети. Никогаш не ја менува својата форма. Да беше чад ќе се сменеше. Ја следев со мојот факел, гледав назад, потоа се свртев кон Дејв и му реков: „Штотуку видов дух и го фатив на камера“.

„Кога ги чувствувам работите, секогаш ја вадам камерата бидејќи не ги гледате работите секогаш со голо око. Затоа ја фатив“.

 

Г-ѓа Ровет додаде: „Мислам дека тоа е толку неверојатна слика што сакав да ја споделам. Децата беа воодушевени од тоа кога им испративме“.

Мајката, која води паб и ресторан наречен „The White Lion“ со својот сопруг, рече дека пораснала во куќа каде што „редовно“ гледала старец кој наводно ја прогонувал.

Но, затоа за нејзиниот сопруг ова било прво вакво искуство.

„Отсекогаш сум бил навистина скептичен, но буквално секое влакно, од моите стапала до главата ми се крена. Ја замолив повторно да ми покаже“, рече тој.

Нивната објава, со наслов „Се чини дека не бевме сами на нашата денешна рано утринска прошетка во Кламбер“, беше споделена илјадници пати.