ВИДЕО: Вистинска сцена од хорор филм! Стотици ајкули се борат за плен на сред океан, а вие сте во чамец на средина…

Ова диво видео прикажува стотици гладни ајкули како се гостат со „топка“ од туна под рибарски брод во Луизијана, додека вчудоневидени рибари на бродот гледаат кон нив.

Дилион Меј и неговата девојка Кејтлин Дикс излегле на риболов на брод на пријател кај брегот на Венеција, Луизијана – надевајќи се дека ќе фатат туна од жолта риба – кога одеднаш нивниот брод бил опкружен со рој гладни ајкули.

 

 

„Меј возеше до местото каде што се одвиваше лудилото, обидувајќи се да фатиме риба“. Таму тие биле сведоци како ајкулите ја бркаат мамката, а потоа ги користат страните на чамецот за да ја задржат и проголтаат заробената риба додека океанската вода френетично прска.
„Видовме дека се ајкули, но никогаш не сме виделе такво нешто…“, вели рибарот.
Видео снимката покажува како некои од рибите енергично пливаат под чамецот обидувајќи се да побегнат од смртоносните вилици на ајкулата.

 

Меј вели дека првично мислел дека целиот хаос што се случува во океанот  поради многуте риби, поради што водата изгледа како да врие. Но, како што се приближувале, виделе што навистина се случува.

 

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.