ВМРО-вците измислија песна: „Ес Де Ес пропаѓа, тоа ми се допаѓа“

СДСМ-овци, вие сте на ред, затоа што започна првата во светот политичка битка на партии преку навредливи песни.

Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете своја смешна слика или видео овде.

  • Trajko напиша:

    Za cobe kolku place neznaeme toa e umnobolno sustestvo, isto taka vazi i za murtinskiot moron Zaev ne veruvam oti place i lie solzi za partijata takovi kako nego i sopstvenata kjerka ke ja prodadat na nekoj grk. E arno ama znam i siguren sum oktopodot deka place toa najgolemoto gjubre od coveckiot rod Branko. Ostanatite kako frcko kako Ali kako Artan kako Buckovski kako Tace tie se poltroni koi samo gledaa da napolnat torbi, no za partija samo oktopodot place i neka place i neka crkne.

    Makedonija e ziva, opstanala i ke opstanuva, vecna da e mila nasa Makedonija !!!

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *