Возачот на автобус не им застанува на климатските активисти, па ако се будали нека загинат

Ако некој сака може и да седне на земја, тој си се движи со константна брзина напред. Инцидентот се случи во Велика Британија, а видеото расположи мал милион луѓе кои сметаат дека ова не е начинот за демонстрантите да ги постигнат своите цели.

  • dimce напиша:

    Po neznam koj pat komentiram STO SORTA NA LUGE SE OVIE STO VAKA PRAVAT sto ke promenat 10tina,kolku pari zemat za ova….i sto uste ne da se posatavi kako prasanje!!!!!!!!

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *