За љубителите на море: Брод со луксузни станови за постојан живот на отворено море! Еден кат е веќе распродаден!

Компанијата Storyline го претстави проектот на бродот со 18 палуби MV Narrative, кој се планира да биде лансиран на почетокот на 2025 година. Забележано е дека бродот долг 225 метри е дизајниран за илјада патници кои ќе се сместат во 547 пловечки станови. Цената на станбените простории варира од еден до осум милиони долари.

„Еден од катовите на нашите луксузни апартмани е веќе распродаден“, рече Кејти Дру, потпретседател на маркетинг во Storyline. Конкретно, на нивните нови сопственици им се достапни апартмани со дизајнерско реновирање, кои се опремени со мебел, вклучувајќи големи кревети, како и комплетно опремена бања и кујна.

Покрај купувањето стан, секој клиент ќе треба да плати околу 2.600 долари месечно за сместување во бродот. Така, сите гости ќе имаат пристап до базени, куглање, теретана, медицински персонал и услуги за чистење, како и бесплатна храна и пијалоци во 20 ресторани и барови.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.