„Забавни кошмари и многу модни неуспеси“ на овогодинешната „Мет Гала“, на чело со Џенел Монае и Флоренс Пју- модните катастрофи во движење!

Од преобемни тоалети и бои кои бодат во очи до шарени шаблони и чудни облици, „Мет Галата“ во 2023 година беше исполнета со мноштво на забавни кошмари и модни неуспеси.

Годишниот бал, чиј домаќин е уредничката на „Вог“, Ана Винтур, а се одржува во Музејот на уметност Метрополитен во Њујор , стана еден од најозборуваните и најпосакуваните настани во годината.

Голем број А-листери излегуваат на црвениот тепих во нивниот најпрекрасен и најгламурозен изглед во првиот понеделник од мај секоја година.
Сепак, многу од најелитните во Холивуд тотално го пропуштија знакот на забавата, со нивниот бизарен избор на облека на блескавата вечера оваа година – вклучувајќи ги Флоренс Пју, Џенифер Лопез, Џенел Монае и Аманда Сејфрид.

Во меѓувреме, Аријана ДеБоз, Кејт Мос, Ирина Шајк, Рејчел Броснахан, Ким Петрас, Џена Ортега и Кара Делевињ исто така се одлучија за бизарни ансамбли кои не успеаја да импресионираат. Погледнете ги во прилог некои од најлошо облечените оваа година!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.