Загатки за оние со орлови очи: Можете ли да го соборите рекордот и да ги најдете клучевите за помалку од 36 секунди?

Нова загатка која ќе ги стави на тест вашите вештини за набљудување.

 

1.

На сликата се кријат сет клучеви. Дали мислите дека го имате она што е потребно за да го најдете одговорот на овој тест за помалку од 36 секунди за да го соборите рекордот?

Пробајте го подолу и кажете ни како поминавте во коментарите! И без мамење! Па потоа одиме на следната задача.

 

 

2.

Унгарскиот уметник Гергели Дудаш, попознат како Дудолф, објави типично разиграна загатка прикажувајќи ја новогодишната прослава со преслатки животни. Тешката загатка е поставена на забава полна со различни ликови облечени во хартиени капи кои уживаат. Но, додека секое животно држи полна чаша, само три од чашите се празни. Дали ќе можете да ги најдете?

 

3.

За уште еден предизвик, пробајте го овој Божиќ од Protectivity Insurance. Некаде во бурната празнична сцена има гранче имела, но дали ќе можете да ја најдете во хаосот? Времето е 14 секунди.

 

4.

Издржавте до сега? Епа како вистински мајстор најдете ги двата кревети на оваа слика.

 

5.

А ако најдовте кревети за крај ве предизвикуваме да најдете 3 фотелји.

 

Решенијата се на страна 2…

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *