Запознајте ја Лусија Јаворчекова, 30-годишната убавица од Братислава, која се откажа од професионалниот велосипедизам за кариерата како фото-модел

Судејќи според фактот дека поранешната спортистка Лусија Јаворчекова има 1,4 милиони следбеници на Инстагарам, таа не згрешила во изборот на професијата. Лусија ја започнала својата кариера на фото-модел во 2007 година. После првата фотосесија, таа била поканета да се фотографира за магазинот „Плејбој“. После тоа многу врати ѝ се отвориле, а таа паметно ја искористила шансата, формирајќи си своја линија на долна облека и костими за капење под брендот „Луси Њу“.

Но, Лусија не заборави на своето спортско минато. Таа редовно оди во теретан, за да ја одржува нејзината прекрасна фигура.

И покрај нејзиниот секси изглед, Лусија е посветена сопруга и мајка на малата ќерка Елена. Таа е во брак од 2015 година.

Животот не е целосен доколку не е зачинет со малку еротика. Разбудете ги вашите чувства со жешките но и комични и драматични моменти на каналот Еротика.