Запознајте го супефанот на Англија кој веќе 12 дена живее во комбе без тоалет и туш само за да може да присуствува на натпреварите на ЕП 2024

Ли Кауел, наивач на Англија, презеде екстремни мерки за да го поддржи својот тим на Евро 2024. Веќе 12 дена, тој живее во комбе само со кревет во задниот дел, без тоалет и без туш. И покрај недостатокот на удобности, тој се снајде така што останува со пријателите кои имаат капацитети и го паркира своето комбе на слободни места низ Германија.

 

„Живеам во она што лабаво би го нарекол камперван што е комбе Транзит со кревет во задниот дел заедно со целата моја облека. Нема тоалет или туш. Но, јас престојувам со пријателите кога можам, на една локација има тоалети и тушеви, но има многу бесплатен паркинг и места за паркирање на кампери на слободни места на патот во Германија. Сè што имам е кревет и ми беше тешко да го држам телефонот наполнет, но го полнев во ресторани и секаде каде што е можно“.

 

Патувањето на Кауел до Германија започна во Ковентри, потоа во Рочестер, по што следеше Довер, каде што со траект до Кале. Од Кале, тој возел низ Франција, Белгија и Холандија за да стигне до Гелзенкирхен. Потоа отпатувал за Франкфурт и на крајот во Дортмунд на полуфиналниот натпревар против Холандија.

Тој, исто така, ја забележа високата цена на билетите.

„Она што ќе кажам е дека билетите за овој турнир се едни од најскапите што сум ги сретнал во споредба со другите турнири на кои сум отишол, како што е Катар. Моите билети за Англија ме чинат 120 евра по натпревар и тоа преку клубот на поддржувачи на Англија“.

За време на престојот во Германија, Кауел ја пробал и ќебапчилницата на Лукас Подолски, за која тврди дека е најубавиот ќебап што го имал цело лето.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *