Запознајте ја оваа супер ретка тројка ИДЕНТИЧНИ близнаци, кои се разликуваат само по еден детаљ, благодарение на нивните родители

Во светот на чудата и мистериите, приказната за идентичните тројки од Бразил се појавува како волшебна уште една волшебна сага. Микеле Кајзер и нејзиниот сопруг Маурицио се нашле во неочекувана ситуација кога откриле дека очекуваат не едно, туку три новороденчиња.

 

Приказната започнала со обидот на парот да го прошири своето семејство, при што нивната најстара ќерка Моника во тоа време имала само една и пол година. Не очекувале каков извонреден пресврт ќе дојде во нивниот живот кога рутинскиот тест за бременост ќе открие не едно, не две, туку три отчукувања на срцето кои одекнуваат во утробата на Микеле. Она што ја прави уште поизвонредна ситуацијата е тоа што бременоста на Микеле била целосно природна, без потреба од никаков третман.

 

Како што напредуваше бременоста, медицинските лица открија повеќе интрига во веќе извонредната приказна. Првично информирани дека две од бебињата се зачнати од различно јајце, парот сфатил дека ќе има идентични близнаци, со неверојатна сличност што ја делат двајца од браќата.

Меѓутоа, последователниот ДНК тест спроведен некое време подоцна откри неверојатна вистина – Матеус, Мурило и Марсело не биле само браќа; тие биле 100% идентична тројка, феномен толку редок што и пркоси на природата.

 

 

 

И покрај тешкотиите што ги предизвикува имањето тројки, Микеле и Маурицио ја прифатија својата улога како родители со благодат и одлучност. Низ безброј лекарски прегледи, непроспиени ноќи и моменти на неизвесност, нивната непоколеблива посветеност за нивните деца остана цврста.

Како што растеле, така растеле и нивните индивидуални личности. Но, една работа останува цврста меѓу нив: тие сакаат да останат слични.

Иако нивната физичка сличност може да го запрепасти дури и најостриот набљудувач, Микеле и Маурицио создадоа таен трик за да го издвојат секое дете: бојата на нивните очила. Марсело носи црвени, Мурило зелени, а Матеус сини.

 

Идентичните тројки се исклучително ретка појава. Формирањето на идентични тројки, исто така познато и како монозиготни тројки, вклучува едно оплодено јајце кое се дели на три одделни ембриони. Овој процес на разделување може да се случи во различни фази на развој, што резултира со три генетски идентични поединци.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *