„Заработив повеќе од 500.000 долари покажувајќи ги моите влакна под пазувите- горда сум на своето тело, но моето ментално здравје страда поради славата!“

Жена која заработила повеќе од 500.000 долари, покажувајќи ги своите влакна под пазувите на интернет, откри дека ја демнеле луѓе и и праќале навредливи пораки откако ја започнала нејзината фама.

 

 

 

Фенела Фокс (30) од Ворчестер, вели дека иако ужива во финансиската независност што ја носи нејзината работа – и може лесно да заработи 8.000 долари месечно – тоа исто така и предизвикува различни реакции кај гледачите.

Ѕвездата на социјалните мрежи, која вкупно има повеќе од милион следбеници, создава фотографии и видеа кои ги покажуваат нејзините влакнести пазуви. Таа, исто така, има повеќе провокативни фотографии на „Инстаграм“, како и „OnlyFans“.

 

 

 

„Многу патувам и една од најлошите реакции што ги имам добиено беше кога еден човек ми кажа дека ваква каква што сум би била обесена во нивната земја“, изјави таа.

„Исто така, имав мажи кои очекуваа да сакам да спијам со нив поради мојата работа“.

Фенела, исто така, двапати била жртва на демнач. Првиот пат било во 2018 година, а таа вели дека нејзиниот живот „никогаш повеќе не е ист“.

„Еден човек стана опседнат со идејата да ме силува мачејќи ме и да ме убие“, раскажува таа.

 

 

 

„Ужасно. Исто така, доживеав да ме демне лично друг маж во јануари оваа година и редовно добивав долги есеи преку е-пошта од друг маж на интернет“.

Креаторот на содржината призна дека и е тешко да се поврзе со луѓе надвор од индустријата и се чувствува како да мора често да лаже за својата работа.

„Во индустријата за возрасни сум од кога наполнив 18 години (сега имам 30 години) и многу време поминав во мојата спална соба соблекувајќи се за мажи“, рече таа. „Би било глупаво да се тврди дека тоа не направило некоја штета“.
Фенела ги откри и тешкотиите што ги имала со запознавањето момци.

Девојката почнала да ги расте влакната на пазувите пред околу шест до седум години.

„Престанав да се шминкам, престанав да ја обликувам косата, престанав да се бричам и му дозволив на моето тело да го направи своето природно“, објасни таа.

„Мислам дека во тоа време немаше многумина кои го правеа тоа што јас го правев, па јас навистина се истакнав и навистина беше страшно“.
Фенела, исто така, сакала да се обиде компаниите во модната индустрија да ги забележат нејзините влакна под пазувите. Таа ги набљудувала популарните трендови во тоа време – гледајќи модели кои носат бикини на планини, пред водопади и плажи – и решила да се придружи.

„Решив дека ќе го направам истото и ќе ме споделат што повеќе бикини компании“, рече таа.

 

 

„Направив сè за што сонував и тоа беше еден од најдобрите периоди во мојот живот, редовно правејќи фотосесии во бикини“.

Инфлуенсерката изјави дека на почетокот, реакцијата на нејзината работа била „главно негативна“.

„Како што беше споменато претходно, немаше многу жени на интернет кои ја покажуваа својата природна убавиа, па тоа ги шокираше и ги налути луѓето“, објасни таа.

„Одев против „нормата“ и мислам дека многу луѓе (особено мажи) се чувствуваа загрозени од ова. Бев секси, бев убава, но не на начин на кој луѓето мислеа да бидам „секси“ или „убава“.

Ѕвездата на социјалните мрежи додаде дека и покрај лошите ситуации и незгодноста, има многу добри работи кои доаѓаат со нејзината работа.

„Мислам дека моето семејство е среќно што сум успешна, но посакувам успехот да биде во друга индустрија“, призна Фенела.

„Патувам низ светот, живеам во луксузно сместување и јадам надвор кога сакам. Имам голема финансиска слобода, но работата нанесе огромна штета на моето ментално здравје и тие го знаат тоа“.

Сепак, финансиската слобода што таа може да ја има, исто така, ѝ дава мноштво неверојатни искуства – вклучувајќи патување низ светот, работа од нејзиниот телефон, средба со други модели и редовно организирање настани што ги зближуваат луѓето.

Инстаграм на Фенела може да се најде на @noshavenoshame.

  • Васе напиша:

    Какви тешки дилеми решава цурава!!! Факат е дека животот е потежок кога си богат и имаш пари! Но, причава може да ја гледа и од друг агол – заштедила доста пари на бикови (читај – жилети) за бричење пазуха!

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *