„Заработувам 56 евра на час како гола чистачка – мојот партнер е во ред со тоа, но некои од моите клиенти имаат чудни барања, а некогаш и тие се голи“

Лоти Реј (32) ја презела необичната улога за да заработи дополнителни пари во 2017 година и наплаќа 50 фунти на час (56 евра) – проценувајќи дека со текот на годините заработила неколку илјади фунти.

 

Британската чистачка вели дека за шест години што работи како гола чистачка, имала голем број клиенти – меѓу кои и некои кои сакаат само друштво, натуристи и други кои „се надеваат на нешто повеќе“.

Чистачката, која се опишува себеси како „слободоумна“, вели дека улогата ја натерала да се чувствува посамоуверена во телото, па дури и вели дека е моќна. Лоти рече: „Има многу малку луѓе кои се морничави – некои мислат дека ќе добијат нешто друго. Јасно е дека сум дојдена само за да чистам, но тие ќе речат како другите чистачки биле стриптизети или им нуделе масажа. Парите дефинитивно помогнаа. Не би го направила тоа доколку не ми се плаќа финансискиот поттик“.

 

Лоти ја добила својата прва работа како гола чистачка во октомври 2017 година како начин да заработи дополнителна готовина. А сега таа објавува за нејзините авантури на нејзиниот Инстаграм профил, @musings-from-a-naked-cleaner.

Таа работела во нејзината локална област, со мешавина на клиенти кои ги ангажирале нејзините услуги, и вели дека улогата ѝ се допаднала бидејќи сакала да заработува повеќе пари додека запознава нови луѓе и пробува нови работи. Таа тврди дека работи со низа клиенти – од постари мажи кои бараат друштво, до помлади момци со расположлив приход кои сакаат да „пробаат нешто различно“. Иако повеќето нејзини клиенти се пријателски расположени и не ја надминуваат границата, таа вели дека некои можат да ги туркаат работите предалеку.

 

„Секогаш барам начини да заработам дополнителни пари и многу ми се допаѓа да бидам гола, па затоа мислам „во ред, ќе пробам. Првата работа за која бев резервирана, не ја завршив. Се исплашив откако ја погледнав куќата на „Гугл мапс“ и видов дека е во шума, а требаше да бидам таму вечерта. Но, одејќи напред во работата, си реков „можам да го направам ова“ и почнав да прифаќам работни места. Сум сретнала секакви луѓе низ годините. Кај еден од моите клиенти кај кој чистев вкупно три пати, а неговата куќа беше највалканата куќа што сум ја сретнала во животот, преполна со нечистотија, воопшто не сакаше да чистам. Кога стигнав таму, тој не беше морничав или развратен, тој само сакаше друштво“.

 

„Не носам ракавици половина од времето, иако знам дека треба – ако е навистина валкана куќа, малку сум свесна за тоа каде стојам, но обично тоа воопшто не ми пречи. Едно време еден дечко пушти порно на својот телевизор и јас морав да кажам не. Луѓето кои се малку поморничави имаат тенденција да имаат совршено чисти куќи, па тоа е еден вид индикатор. Чистев кај некои помлади момци кои изгледаат подружељубиви, излегуваат и имаат само расположлив приход и сакаат да пробаат нешто поинакво. Уште едно момче со кое работев цели шест години е нудист. Тој е веќе гол кога ќе влезам, пиеме кафе и си играм со неговото куче, а потоа одам на работа. Клиентите исто така се разголуваат – неколку од нив на почетокот се прилично нервозни и ја задржуваат облеката на себе додека не бидат доволно сигурни да ја соблечат“.

„Моите пријатели и семејството знаат што правам, но мислам дека се прашуваат зошто го правам тоа. Тие мислат дека сите овие мажи се чудни и морничави, но генерално тие се добри луѓе. Повеќе од шест години бев во неколку врски и тие беа сосема кул со тоа, мојот сегашен партнер исто така е во ред со тоа што е освежувачки, знам дека многу од партнерите на моите пријатели не би биле во ред со тоа“.

А ние мислиме дека треба да се запрашаш зошто е во ред со тоа златна…

 • Toni kostadinov напиша:

  Mislam deka ne e vo red taka ama ako klientite pobaraat bas takva usluga ,mislam za čistačka”pak e opravdano,zosto taka mislam?sekoj si ima sopstven život i kako saka taka ke se nosi vo svojot privaten život !

 • Elmaz напиша:

  Jas i davam potpolna podrshka denes e sloboden da pravi kako mue dobro a ne stbara problem za drugite .
  A isto go lodrzuvam soprugot kolku krieni skambisti gi ima,cukoldovi ,samo koga e javno togash pukaat kritiki dai luge site sto kritikuvaat istite peravat polosi raboroti

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.