Зарем е можно?: „Имав редовни менструации и негативен тест за бременост, а сепак на крајот се породив сама под туш!“

Знаците на бременост се нешто за кое веројатно знае секоја жена. Димити Бонет не е исклучок, бидејќи таа веќе имала 2 деца, а двапати поминала низ бременост и породување . Но, мајката на две деца всушност немала поим дека е повторно бремена, па дури била изненадена откако го родила своето трето бебе, сосема сама под туш. И ова е нејзината приказна, која стана шокантна за многу луѓе.

 

1. Таа немала поим дека е бремена

 

Димити Бонет доживеала нешто навистина несекојдневно. Младата жена останала занемена и без зборови кога еден ден почувствувала ненадеен нагон како пред породување. Димити буквално за неколку секунди ја фатила главата на новороденчето меѓу нејзините нозе.

Таа и нејзиниот сопруг Џејсон престанале да се обидуваат да зачнат бебе откако ги родиле нивните две деца. Жената мислела дека нејзината дополнителна тежина е природна причина за натрупување вишок килограми поради нејзиниот начин на живот. И Димити имала редовни менструации, па дури и жената направила тест за бременост неколку недели пред чудесното породување, а тестот бил негативен.

 

2. Тоа било изненадување за сите

 

„Мојата тежина варирала цел живот, па не мислев ништо за тоа кога накачив неколку килограми“, вели таа. „Претпоставував дека е само малку дополнителна тежина и не беше ништо премногу забележливо“, вели Димитри.

„Летав со авион еден месец пред тоа, па дури и направив рендген по повреда во рагби натпревар шест недели пред да се породам“, додава таа.

Така, жената навистина немала поим дека нешто не е во ред додека не почнала да се чувствува „малку отежнато“ во стомакот еден ден пред да се породи.

 

3. За среќа, се имало среќен крај

 

„Се разбудив околу 1 часот по полноќ и се чувствував многу непријатно. Тоалетот навистина ми беше потребен, но не можев да одам. Болките почнаа да се засилуваат, па решив да се истуширам за да се чувствувам подобро. Не сакав да го разбудам мојот сопруг, па го исклучив светлото и се туширав во темница. Почувствував ненадеен нагон буквално да се породам, а следното нешто што го знаев, држев бебешка глава“, се сеќава Димити.

И покрај сиот нејзин шок и чувството на длабока збунетост, Димити седнала на подот и го направила последниот притисок. Потоа, нејзиното бебе се родило рано наутро. Потоа, мајката и бебето биле однесени во болница 24 часа. Момчето го добило името Харви Ерик Бери Тиминс. Тој тежел околу 3 килограми.

 

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *