Застрашувачки момент! Девојче од Кичево го напаѓаат кучиња скитници

Локалната кичевска телевизија „Ускана“ објави застрашувачко видео. На видеото се гледа како три кучиња напаѓаа дете, но за среќа, зачудувачки детето успева да помине без повреди.

Уште еднаш се поставува прашањето, дали и кога ќе се реши деценискиот проблем со кучињата скитници?

 

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

 • Caci напиша:

  Devojceto samo se utepa

 • Васе напиша:

  Со децении главно превозно средство ми е точакот! Тоа страшно ги иритира кучињата и стално сум на тапет! Немам ништо против нив, но мислам дека не им е место на улица! Надлежните немаат никаква желба да го решат овој проблем. Како главен доказ ќе го посочам тоа што највеќе кучиња има на Плоштад во Скопје. Или, во општина Аеродром каде живеам, пред општината!!!

 • aneta напиша:

  sigurno od anima dundi ke kazat..Devojceto gi ima provocirano kucinjata pa zatoa ja napadnale…

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.