Џеј Ло нѐ збуни со нејзиниот последен изглед: Провокативно или страшно? „Не нѝ се допаѓа косата, но таа старее совршено“

Џенифер Лопез на 54 години го украде вниманието на ревијата за висока мода во Париз. Додека некои луѓе го сметаа нејзиниот изглед за повеќе „страшен“ отколку привлечен, други беа импресионирани од облеката и додатоците, што докажува дека убавината е навистина субјективна.

 

1. Стилски изглед

 

Џенифер Лопез изгледаше неверојатно на настанот, избирајќи шик облека која вклучуваше бела ролка со текстура во комбинација со црни хеланки со висок струк. Додавајќи допир на гламур, таа облече палто направено од цветни ливчиња над нејзината облека. Истакнатиот елемент беа нејзините очила за сонце, дизајнирани со овална форма и налик на антена. За да го комплетира својот гламурозен изглед, таа ги зарумени образите и имаше мат розовата усна.

 

Мислењата беа поделени за изборот на облека на Џенифер Лопез. Некои не беа импресионирани, „Мразете ја косата, очилата се страшни. Сепак, кул јакна!“ Сепак, други го ценеа тоа и беа среќни што видоа вистински стил. „Таа старее одлично. Се надевам дека сите ќе можеме да го прифатиме тоа“.

 

2. Не е прв пат да предизвика контроверзии во врска со својот избор на облека

Џенифер Лопез и Бен Афлек , познати како „Бенифер“, присуствуваа на настанот на „Elle’s Women in Hollywood“ во 2023 година, привлекувајќи внимание. Меѓутоа, во тоа време не беше поради нивната интеракција, туку облеката на Џеј Ло, што предизвика контроверзии. Некои обожаватели ја критикуваа без да го разберат симболичното значење зад смелиот избор.

 

Џенифер Лопез на настанот покажа уникатна и привлечна сјајна сребрено-сина плоча на градите. Делото, направено од Грејс Линг, уметничка од Сингапур која комбинира мода и 3Д технологија за одржливи дизајни, беше прилагодена да одговара на градите, рамената и горниот дел од телото на Лопез. Тоа ги откри нејзините затегнати стомачни мускули од предната страна и имаше целосно отворен грб. За да го надополни парчето, Лопез го искомбинира со долго, црно здолниште што одговара на формата, истакнувајќи ја нејзината класична фигура на песочен часовник.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *