Жена стави крај на бракот во живо на радио откако дозна за што ги искористил мажот парите кои таа ги собирала за да ги зголеми градите

Сопругот се одлучил во емисија на радио да се пошегува со неговата сопруга и да ја излаже дека ги потрошил парите што таа ги собирала за зголемување на градите. Мајката на осум деца поверувала во приказната и веднаш го прекинала бракот во живо во емисијата. Таа била шокирана кога нејзиниот сопруг Дилан ѝ ја соопштил веста додека таа ги возела децата на училиште.

„Ќе се разведам од тебе и ќе ти го земам автомобилот“, му рекла таа во живо на шоуто Кајл и Џеки О на KIISFM.

Тој всушност ѝ кажал дека парите ги потрошил за нов компресор за автомобилот кој тој отсекогаш многу го сакал. За време на сегментот, Дилан објаснил дека Рене веројатно ќе поверува во неговиот трик бидејќи претходно земал дел од нејзините заштеди и ги потрошил на својот автомобил додека таа била во болница и се опоравувала од операцијата за слабеење.

 

Но кога овој пат ѝ кажал, таа експлодирала од гнев.

„Ти си најсебичната личност што некогаш сум ја запознала. Ти не си ништо друго освен најголем идиот што некогаш сум го запознала, ме слушаш? Јас завршив со тебе!“

Таа продолжича да го навредува Дилан, тврдејќи дека тој го сака својот автомобил повеќе отколку неа.

„Знаеш колку напорно работев за да ги заштедам овие пари за нешто за себе, а ти само ги зема? Се надевам дека вреди затоа што сега можеш да спиеш во твојот автомобил. Завршив веќе со тебе, не зборувај со мене, не ми ѕвони, не сакам да те видам“.

 

 

Во тој момент Кајл ја прекинал расправијата за да открие дека Рене била измамена и дека повикот го слушале илјадници слушатели.

„Ти навистина го покажа своето вистинско јас“, ѝ рече тој на сопругата.

Рене рече дека сè уште нема намера да му прости на својот сопруг. „Дилан, сè уште си во неволја. Тој ми го направи ова толку многу пати“, рече таа.

Кајл – кој моментално го води шоуто со Британи Хокли – го бранел Дилан, велејќи: „Ти го цицаш салото од тебе, што е твоја вина, а тој ги троши парите на својот автомобил, кој е неговата единствена вистинска љубов“.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.