Џенифер Анистон открива зошто повеќе не им верува на сите третмани за убавина: „Испробав речиси сè, дури и мачкав СПЕРМА на лицето, но без ефект!“

Не е тајна дека Џенифер Анистон и покрај 54-годишна возраст, изгледа неверојатно младо и има незаменлива привлечност. Сепак, не е само прашање на генетика или среќа, бидејќи славната актерка редовно прибегнува кон „алтернативни“ третмани за да ја одржи таа младешка убавина на која сите и се восхитуваме.

 

 

Џенифер Анистон не се потпира само на среќата во однос на нејзината убавина која им пркоси на годините. Кога станува збор за третманите, Џен се залага да ги одржува работите разумни. Тајната на Џенифер? Мешавина од избрана нега на кожата и начин на живот што е освежувачки како и нејзината насмевка. Таа е фан на основните работи: крема за сончање, навлажнувач и нежно чистење на лицето.

Во едно неодамнешно интервју, 54-годишната актерка откри кој е тајниот третман за убавина што го пробува. Таа зборува за тоа дека е кул со сè и пробува речиси сè за да го задржи тој младешки изглед, вклучително и  инјекции ботокс.

 

 

Исто така, Анистон откри дека по предлог на експерт за нега на кожа, решила да проба на лицето да става сперма од лосос, иако не била сосема сигурна за неговите детали. „Прво, реков: „Дали си сериозен? Како се добива сперма од лосос?“, се сеќава таа, размислувајќи за нејзината првична реакција на предлогот.

И покрај тоа што се обидела и ѝ дала шанаса на спермата од лосос, Анистон призна дека резултатите не ги исполниле нејзините очекувања. Додека таа се впуштила во искуството со љубопитност и отворен ум, надевајќи се на потенцијална трансформација, таа подоцна признала дека исходите биле помалку од извонредни.

Оваа искрена опсервација нагласува дека не сите третмани за убавина даваат моментални или драматични промени, нагласувајќи ја разновидната природа на рутините за нега на кожата и понекогаш непредвидливата природа на нивните ефекти.

 

 

Додека Џенифер Анистон повремено се впушташе во различни третмани таа исто така го нагласува значењето на менталната и емоционалната благосостојба. Практиките како што се медитација, јога и редовно вежбање придонесуваат за нејзиниот холистички пристап кон убавината. Овие активности го подобруваат нејзиниот физички изглед и зрачат со позитивност и чувство на рамнотежа.

Во свет каде стандардите за убавина често се менуваат и еволуираат, пристапот на Џенифер Анистон за одржување на нејзината привлечност ја инспирира да го прифати стареењето додека ја цени грижата за себе, прифаќањето на себеси и здравиот начин на живот.

 

  • Васе напиша:

    Ова со спермава и е добро! Мора некој „лисец“ да ја убедил дека тоа е добро за кожата! Ах, тие мажи, на се се спремни само да легнат некоја добра риба како Џенифер!

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *