Џенифер Гарнер откри како избегнува да ја фаќа паника како вработена мајка со 3 деца

Џенифер Гарнер, прославена по својот талент на големото платно, е подеднакво импресивна во нејзината реална улога на самохрана мајка. Успешно се движи низ предизвиците на воспитувањето на три деца, таа е позната по својата грациозност и издржливост. Но, понекогаш, барањата на мајчинството се обидуваат да ја победат.

 

Во едно неодамнешно интервју, Џенифер Гарнер, мајка на три деца и зафатена актерка и сопственичка на бизнис, го сподели нејзиниот пристап за избегнување „паника“ и „вина“ како вработена мајка. Гарнер ја нагласи нејзината намера да управува со своите обврски „од место на експанзивност“ наместо да биде преоптоварена како родител.

„Постојано ни велат: „Имате 18 лета. Имате толку време. Времето е минливо, и ве тера да паничите“, рече таа.

 

51-годишната ѕвезда од „13 Going on 30“ ги опиша нејзините напори кога се заедно таа да биде присутна и „одлично да се забавува“ со нејзините три деца, Вајолет, Серафина и Семјуел, кои ги дели со нејзиниот поранешен сопруг Бен Афлек.

 

Гарнер вели дека за тие работи заслужна е нејзината мајка, Патриша Ен Гарнер, која секогаш ја уверувала дека може ефективно да ги балансира работата и мајчинството.

„Мајка ми отсекогаш ми велеше: „Ти си нивна мајка засекогаш. Не грижи се, ти можеш да си ја завршиш работата. Ти си нивната мајка засекогаш. Би сакала и јас да работев. Ќе бев подобра мајка. Твоите деца ќе бидат толку горди на тебе.“ И така секогаш се трудам да се потсетувам на овие зборови на мајка ми“, се сеќава Џенифер.

 

Улогата на Џенифер Гарнер како актерка е надополнета со нејзиниот деловен потфат како ко-основач на „Once Upon a Farm“, компанија за органска, свежа храна за бебиња. Таа спомна како нејзините деца со нетрпение учествуваат во тестирањето на вкусот на производите, демонстрирајќи го својот ентузијазам и вклученост во нејзината работа.

 

И покрај нејзината разделба од Бен Афлек во 2015 година, поранешната двојка успешно ги расте своите деца. Во 2019 година, Афлек ја изрази својата посветеност да биде „добар татко“ на Виолет, Серафина и Семјуел, признавајќи ја значајната поддршка на Гарнер во нивните напори за кородителство. Дури и во 2022 година, Џенифер Лопез, која сега е во брак со Афлек, ги пофали бившите за нивната пријателска динамика и нивната способност добро да соработуваат.

 

WEST HOLLYWOOD, CA – MARCH 02: Actors Ben Affleck and wife Jennifer Garner arrive at the 2014 Vanity Fair Oscar Party Hosted By Graydon Carter on March 2, 2014 in West Hollywood, California. (Photo by C Flanigan/WireImage)

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *