ЖЕСТОКО: Американка е обвинета за трет степен на семејно насилство затоа што го претепала мажот ѝ на сред аеродром во Јужна Каролина, непосредно пред да започне нивниот одмор!

Одморот на една двојка во Јужна Каролина беше прекинат, кога една жена насилно го клоцнала својот сопруг, го удри по лицето и му го фрлила телефонот откако нашла непристојни фотографии на неговиот телефон.

 

 

Пола Барбур (55) била обвинета за семејно насилство од трет степен по физичката пресметка во средата на 21 декември на меѓународниот аеродром во Чарлстон.

Полицијата одговорила на „активен домашен“ инцидент во 14.50 часот и ја прекинала тепачката пред да го интервјуира парот.
„Осомничената изјавила дека само сакала да побегне од жртвата и да одлета дома“, се вели во полицискиот извештај за инцидентот.
Барбур рекла дека пристигнале во Јужна Каролина на одмор, но видела „неколку непристојни фотографии“ во телефонот на нејзиниот сопруг, што довело до расправија.

 

 

Човекот негирал дека бил нападнат од Барбур, но на снимките од надзорните камери што ги направила полицијата наводно се гледа како таа го клоца својот сопруг, го фрлала неговиот мобилен телефон и се обидувала да го удри по лицето.

 

Барбур го признала нападот и била уапсена, според полицискиот извештај. Таа била однесена во притворниот центар Ал Канон и ослободена еден ден подоцна со обврзница од 5.237 долари.

Останува нејасно како таа ги видела фотографиите, какви се тие и од каде летал парот за нивниот одмор во Јужна Каролина.

Властите за останатите информации го контактираа аеродромот во Чарлстон.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

  • Pero напиша:

    bre sto vreme dojde, da n emozes nit da se skaras nit da se udris so zena ti… ne deka gi zabole vlastite kako zivees, tuku treba da se kesiras, toa e rabotata,

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *