Ѕирнете во луксузниот стан на Меси во Мајами вреден 9 милиони долари, сместен на само неколку секунди од Мајами Бич – со лифт само за неговиот автомобил и приватен ресторан

Лионел Меси се сели во МЛС лигата, откако потврди дека заминува од Пари Сен Жермен во Интер Мајами на Дејвид Бекам.

35-годишникот, кој минатата година го освои Светското првенство со својата сакана Аргентина, наводно одбил огромна преселба од 2,5 милијарди долари во Саудиска Арабија и трансфер назад во неговиот поранешен клуб Барселона.

 

Напаѓачот се одлучи да замине во САД наместо во Саудиска Арабија, поради извештаите дека тој и неговата сопруга Антонела Рокузо не можеле да се видат себеси како живеат на Блискиот Исток.

Меси ја објави веста за неговиот премин дури оваа недела, но Аргентинецот веќе неколку години поседува стан во Мајами.

 

Според шпанскиот весник „Кадена Сер“, победникот на Светскиот куп купил стан во Мајами во дизајнерската кула на Порше во 2019 година.

Кулата на Порше, која беше изградена во 2017 година, е совршено место за семејството да се пресели во Америка, бидејќи напаѓачот сака неговите три деца да одат во средно училиште во Соединетите држави пред да одат на универзитет.

 

Кулата од 60 ката се наоѓа помеѓу пристаништето Бал и Авентура и се наоѓа на 25 минути од стадионот Интер Мајами. На жителите им нуди прекрасен поглед на околината, вклучително и Мајами Бич, кој се наоѓа на само неколку секунди оддалеченост од кулата.

 

Зградата може да се пофали со неколку лифтови дизајнирани исклучиво за автомобили на жителите, што им овозможува на сопствениците да ги паркираат своите возила во нивниот ексклузивен апартман. Како и лифтови за автомобили, апартманот има и сопствен приватен ресторан, салон на отворено кој гледа кон морето.

Во новиот дом на Меси има и кино, голф и тркачки симулатори, што нуди совршени можности за одмор за неговото семејство.

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *