„Живееме во мала барака со мојот сопруг, двете деца и кучето. Ја средивме за неверојатно малку пари и сега годишно заштедуваме илјадници долари“

Една жена го прикажа нејзиниот „мали дом“ кој ја чинел само 45.000 долари откако ја реновирала бараката за да создаде совршен компактен простор за живеење.

 

   

 

Келси Мекејн, од Алабама, отиде „TikTok“ за да го сними имотот, кој може да се пофали со простор од само 70 квадратни метри – вклучувајќи го и тремот.

Таа не само што им направи тура на гледачите на куќата туку и ги откри трошоците за целиот проект.
Корисниците на социјалните мрежи останаа запрепастени и го означија компактниот простор како „инспиративен“.

 

Во клипот, кој е прегледан повеќе од 75.000 пати, Келси зборува директно пред камерата додека ја претставува својата „мала турнеја низ куќата“.

 

 

Таа започнува со покажување на надворешноста на нејзината 14 x 40 барака пред да ги одведе гледачите во нејзиниот дом.
„Тие се малку помали, но работеа совршено добро за она за што ни беа потребни.

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *