Златан Ибрахимовиќ си го честиташе 40-тиот роденден со тоа што си купи Ferrari SF90 Stradale како подарок

Stradale е автомобил со 1000 коњски сили и цената започнува од 430.000 евра без дополнителни трошоци за дополнителна опрема и разни прилагодувања. За својот 39-ти роденден Ибрахимовиќ купил Porsche 911 Targa 41 Heritage, па неговата колекција на суперавтомобили продолжува да расте.

Тој објави фотографија на социјалните мрежи и напиша: „Среќен роденден Златан“

Па, среќен нека е!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.