Зоки и Дедо Мраз (виц)

Во еден трговски центар организирале новогодишен настан за деца со Дедо Мраз. Дете му седнува во скутот и Дедо Мраз го прашува детето неколку прашања и му дава подарок, но со микрофон, за да се слуша низ целиот трговски. Доаѓа малиот Зоки и седнува во скутот на Дедо Мраз:
– Внучко ти како се викаш?
– Зоки.
– А кој беше послушен преку целата година и правеше сѐ како што ќе каже мама?
– Тато!

  • Zemits machine напиша:

    There are definitely a lot of particulars like that to take into consideration. That may be a nice level to bring up. I supply the thoughts above as normal inspiration however clearly there are questions like the one you convey up where a very powerful factor shall be working in sincere good faith. I don?t know if greatest practices have emerged around things like that, however I am certain that your job is clearly identified as a good game. Each girls and boys feel the impact of only a moment?s pleasure, for the rest of their lives.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *