Џордан 1, ама не патики, туку Корвета C8

Kомпанијата Redline Design во Тампа, Флорида доби зелено светло од брендот Џордан да работат на модифицирање на Corvette C8. Не е суперавтомобил сам по себе, туку типична американска кутија која се преправа дека е суперавтомобил. Задачата беше да му направат на автомобилот целосна маска како патиките Ер Џордан 1. И, иако не се расправа за вкусови, со сигурност можеме да кажеме дека овие момци се добри. Дури и лаик може да го види тоа.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *