Зошто баш јас? 15 луѓе чие трпение е ставено на тест „благодарение“ на универзумот

Некои денови го тестираат нашето трпение и тоа секогаш се случува кога најмалку сакаме. Идеално, би сакале да научиме животни лекции кога не доцниме на работа или не завршуваме некоја задача пред крајниот рок. Мудроста подобро ќе ни влезе во умот на нашиот слободен ден, по можност со шолја чај. Сепак, универзумот има други планови за нас и ние мора да бидеме подготвени за неговите трикови.

 

1. „Ќе го спуштам штитникот за да се заштитам од сонцето“

 

2. „Јас најдовме малата дупка од кадешто доаѓаат инсектите“

 

3. „Мало изненадување во фиоката“

 

4. „Како татко ми затвора кутија со житарки“

 

5. „Само сакав да знам колку тежам…“

 

6. „Имавме забава во нашата куќа минатито викенд, не знам кој си Том, но ти благодарам за ова“

 

7. „Амазон ми ја погреши пратката и ми испратија тоалетна хартија“

 

8. „Сестра ми не ми спомна дека кучињата имаат болви кога ѝ реков дека ќе ги чувам“

 

9. „Фризерот на моето куче, вака реши да го дотера“

 

10. „Како баба ми јаде пица“

 

11. „Отровен стршлен ме касна за окото“

 

12. „Купив 4 пакетчиња од овие бомбони во шарени бои и се погоди сите да се портокалови. А, тоа е единствениот вкус кој не го сакам“

 

13. „Мајка ми ги изеде краставиците од сушито“

 

14. „Отидов да спијам кога го видов ова на мојата перница“

 

15. „Моето куче го испразни садот со храна за да може да спие во него“

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

  • Zic напиша:

    Слика 11. Не е лошо да разликувате бршлен и стршен.
    Бршлен е растение и немам слушнато дека каса.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.