Зошто голманот на „Лос Анџелес ФК“ ја остави Селена Гомез во шок, со подотворена уста, на натпреварот против Меси и „Интер Мајами“?

Голманот на „Лос Анџелес ФК“ Џон Мекарти воодушеви пред публиката на стадионот БМО, со неверојатната одбрана во првото полувреме во неделата вечерта.

 

 

 

„Лос Анџелес ФК“ му гостуваше на „Интер Мајами“ во МЛС неделата вечерта, додека Лионел Меси сакаше да ги зајакне нивните надежи за плејоф. Ѕвездите отидоа во „Градот на ангелите“ за да го видат победникот на Светскиот куп на дело, но Мекарти им ја ускрати можноста.
Кон крајот на првото полувреме со Мајами веќе во водство од 1-0 благодарение на голот на Факундо Фариас, Мекарти извлече сензационална одбрана за да го спречи Меси да го удвои водството.

 

 

 

Меси упати удар од неговата магична лева нога, но шутерот на LAFC сензационално успеа да го блокира ударот од непосредна близина.

Се чинеше дека сите симпатизери собрани на стадионот БМО мислеа дека нема сомнеж дека Меси ќе додаде уште еден гол во низата, вклучувајќи ја и Селена Гомез.
Актерката и пејачка, која минатата недела го објави својот нов сингл „Single Soon“, изгледаше шокирано во овој момент од натпреварот.

Гомез не можеше да поверува што гледа додека седеше на трибините во шок.

 

 

Сепак, Мекарти немаше многу среќа во второто полувреме бидејќи поранешниот соиграч на Меси од Барселона, Жорди Алба, успеа да упати удар покрај голманот за да го удвои водството на Херонс.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *