57 годишна манекенка одговори на провокативните критики на јавноста со уште попровокативни фотографии

Американскиот модел, актерка и писателка со чешко потекло Паулина Поризкова одговори на критиките на хејтерите кои редовно разговараат за нејзините искрени фотосесии. Соодветната објава се појави на нејзината страница на „Инстаграм“.
57-годишната манекенка објави слика на која позира во чипкана црна долна облека, кожени чизми на високи потпетици и предимензиониран црвен кардиган.

Фановите ја „искараа“ Поризкова за уште едно објавување на фотографија во долна облека. Сепак, моделот ги отфрли лошите коментари на критичарите и изјави дека жените во зрелоста имаат целосно право да споделуваат таква содржина. „Сè уште сме секси и не сме невидливи. Тажно е што поради ваквите коментари, луѓето со комплекси не можат да најдат место каде што можат да се сакаат себеси онакви какви што се“, рече таа во описот на објавата.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Животот не е целосен доколку не е зачинет со малку еротика. Разбудете ги вашите чувства со жешките но и комични и драматични моменти на каналот Еротика.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.