Благодарение на Сана Грило ова е нашиот нов омилен спорт

Покрај омилениот спорт, веќе знаеме и за кого навиваме.

Животот не е целосен доколку не е зачинет со малку еротика. Разбудете ги вашите чувства со жешките но и комични и драматични моменти на каналот Еротика.

 • Васе напиша:

  Пред некој ден заврши Светското првенство во атлетика и „да се замијетити“ (што би рекле хрватите), да жените се облекуваат „послободно“ од порано! Некој би рекол безобразно, а тие би рекле „да си фатам дечко“! Прееска ја гледав Азаренка на УС Опен против Зу (Кина). Па ако тоа и беше облека за играње тенис, јас сум Џокович!

 • Жарко Г. напиша:

  Јас не го делам мислењето на Васе и не би рекол дека облеката е таа што е во прв план на спортските
  натпревари. Секој спортист или спортистка се труди да постигне што подобри резултати, а во тоа сесрдно се трудат да ја прилагодат и својата спортска опрема. Да се потсетиме само на Кати Фримен, австралиска атлетичарка, која освои златен медал благодарение на аеродинамичниот скафандер кој ја покриваше од главата до петиците. Тука е и Иан Торп, неколкукратниот австралиски светски шампион во пливање, кој исто така со својот, од глава до петици, пливачки костим направи прав р’шум на олимпијадите и светските првснства. И Азаренка, веројатно, за да ги подобри своите движења и да го намали отпорот на воздухот, го приспособила својот играчки костим во полза на својата играта. Кога можеше една Серана Вилијамс, генијалка за невкус во облекувањето, да си дозволува секакви смели (одвратни) костими, тогаш зошто да не и Азаренка?! Немаој само некој да ми кажи дека не и личи затоа што е само и само од Белорусија, една од земјите која е под ембарго на „демократскиот“ запад.

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *