Бразилски п*рно модел се соблече на -30°C во Исланд за да направи жешки фотографии и заврши во болница, ама СРЕЌА успеа да извади супер слики

Бразилката Крис Галера е хоспитализирана по фотографирање на време од -30°C.

Крис Галера решила да се снима додека ја прославува Новата година на Исланд. Температурата надвор се спуштила на минус 30, почнала снежна бура, но тоа не ја спречило да се снима полуразголена.

„Кога почнав да се соблекувам, сите ме погледнаа и рекоа: „Немој“, рече таа.

 

Прво Галера се соблекла во бикини и направила неколку фотографии, а потоа се соблекла топлес и продолжила со снимањето. Немала време да се соблече гола бидејќи пристигнала полиција.

Дотогаш нејзините раце биле црвени, тврди и многу болни. „Бев речиси десет минути без капут. Максимално три минути, речиси умирав, но сакав да направам повеќе видеа, повеќе фотографии“,

 

 

 

Морала да биде однесена во болница. Лекарите заклучиле дека има хипотермија. „Ме покриваа со топло ќебе, ми дадоа топол чај и тоа е тоа. Се греев во многу топла соба еден час, а потоа сè беше во ред со мене“.

По враќањето од Исланд, Галера стапи во контакт со Гинисовата книга на рекорди. Таа се надева дека ќе биде препознаена како дел од најдолгата полугола фотосесија во историјата, која се одвивала за време на снежна бура. Не е важно што ќе умреше важно во Гинис да ја има.

Животот не е целосен доколку не е зачинет со малку еротика. Разбудете ги вашите чувства со жешките но и комични и драматични моменти на каналот Еротика.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *