Вага(23 сеп – 22 окт)

Карактеристики

Елемент Воздух

Карактеристики милостиви, комуникативни, вредни

Планета Венера

Поволни партнерства Овен, Водолија, Близнаци

Неповолни партнерства Рак, Девица, Бик, Јарец

Среќни броеви 6

Ден Петок

Сезона Есен

Боја Сина, Светло сина

Камен Аквамарин, Топаз, Планински кристал, Светол турмалин