„Јас сум жена со целулит и досега во мојот живот ме нарекувале со секакви погрдни зборови. Но, јас сум убава и имам што да им кажам на оние кои велат дека имам НОЗЕ КАКО БАБА“

Ја нарекуваат жена со „бабини нозе“ затоа што има целулит – но таа знае како да им возврати на најдобар начин.

 

 

 

Ариела Ниса, која е позната по споделувањето совети за самољубие и позитивност на телото, може да се пофали со повеќе од 740.000 следбеници на „Инстаграм“.  Таа го покажа своето тело и нозете облечена во оскудни бикини и изгледаше сензационално. Тоа беше јасна изјава за троловите кои очигледно немаат намера да ја погодат со коментарите.

 

„Можеби ќе биде потребно време да ги прифатиме деловите од нас кои општеството ги смета за „несовршени“, вели Ариела, која нема да дозволи ништо да ја спречи да го живее својот живот до максимум.
Пишувајќи на „Инстаграм“, Ариела рече: „Целулитот не ве прави помалку убави. Ме нарекуваа секако, од  „бабини нозе“ до „топка целулит“. Порано се обидував да ги сокријам нозете, да ги сокријам овие траги. Мислам дека целулитот на нашите тела укажува на раст и живот. Дека сум живеела во моето тело, дека сум растел со него. Зарем не е тоа убаво? Нашите тела секогаш ќе растат и ќе се менуваат. И не мораме да менуваме ништо. Бидејќи целулитот е природен, тоа е нормално“.

 

 

Откако ја сподели објавата на „Инстаграм“, на повеќе од 18.000 луѓе им се допадна тоа – а и нејзините обожаватели брзо коментираа. Тие ѝ се заблагодарија што сподели ваква автентична содржина и ја нарекоа тотално „моќна“.

 

Животот не е целосен доколку не е зачинет со малку еротика. Разбудете ги вашите чувства со жешките но и комични и драматични моменти на каналот Еротика.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *