Смешни слики

10 фотографии кои покажуваат како родителите можат да им станат покорни на своите деца, без разлика на сѐ

Да се ​​биде родител е една од оние работни титули кои не добиваат доволно заслуги. Тоа е работа која нема конкретен распоред, бидејќи треба да бидете будни 24/7. Тоа е исто така работа која доаѓа без опис и едноставно учите како да ја работите како што одминува времето. Сè на сè, тоа е извонредно искуство

12 слики кои ќе ја разбудат вашата љубопитност, а всушност имаат едноставно објаснување

Понекогаш можеби се чувствуваме како да живееме ист ден одново и одново, како да сме заробени во филм со временска јамка. Нормално е кога ќе западнеме во рутина, и тоа не е нужно лошо. Овие обрасци ни даваат чувство на сигурност и ни помагаат да ги надминеме несигурните времиња. Психолозите сугерираат дека треба да ги

15 смешни тетоважи кои ќе ве збунат со нивната оригиналност, па ќе се запрашате: „Зарем ова е сериозно?“

Имањето на лоша тетоважа може да се случи поради различни причини, како лош вкус или избор на лош уметник. Меѓутоа, понекогаш, дури и ако нечиј вкус е сомнителен, резултатот може да биде прекрасен. Сите овие работи може да резултираат со тетоважи кои на сите ни даваат нешто да погледнеме и да зборуваме.   1. „Тетоважа

15 пати кога луѓето и природата имале многу поразлични планови за денот

Активностите на отворено можат да помогнат да се намали анксиозноста и да се зајакне нашето целокупно расположение, вели една студија. Меѓутоа, понекогаш природата едноставно не е подготвена за добро време. На интернет има повеќе примери за тоа како Мајката Земја ставила клуч во плановите на луѓето и тие не се ништо помалку од збунувачки. Ние

10 духовити родители кои си играат со трпението на нивните деца

Родителството е интересно искуство кое многумина од нас го доживуваат во нивните животи. За некои луѓе тоа е предизвик, додека други лесно го прифаќаат, а згора на тоа и се шегуваат на тоа. Некои родители ги задеваат своите деца уште од мали нозе, а некои почнуваат да се шегуваат откако децата ќе пораснат. Овие родители

12 твитови кои се толку срамни што не ни се верува дека се напишани од вистински луѓе

Никој не е совршен и сечија судбина е да прави грешки – вклучително и навистина срамни. И бидејќи не можеме да избегнеме непријатни ситуации, најдобрата стратегија е да се справиме со нив директно. Сепак, луѓето во оваа статија можеби имаа одредени потешкотии да ги држат главите високо по нивното понижувачко, но крајно смешно однесување.  

„Среди ми ја сликата на фотошоп Џејмс!“ – 24 дела на „мајсторот на фотошопот“ кој барањата на клиентите ги претвора во урнебесна шега

Џејмс Фридман го нарекуваат „гуру на тролањето“ во фотошоп со причина – тој ги сфаќа сите барања на своите клиенти премногу буквално. Фановите бараат од фотографот да ги поправи сите несовршености на нивните слики, а маестро Фридман тоа го прави на свој уникатен начин. Ајде да го погледнеме најновиот дел од неговата работа! 1. „Здраво

Низ призмата на една позната личност: 15 селфиња кои доколку телефонот беше измислен порано, ќе беа хит во нивно време

Дали некогаш сте го помислиле фактот дека човештвото ја измислило фотографијата предоцна? Не? Или можеби човештвото предоцна помислило на тоа колку корисно нешто може да биде паметен телефон? На крајот на краиштата, меѓу другото, овој мега-компјутер во сечиј џеб ни дава можност да ја документираме секоја секунда од нашиот живот. Дали би се претплатиле на

„Таа е помала од една банкнота, но има префинет вкус и стил на живот“- запознајте ја Перл, најниското куче на светот

Запознајте го најмалото живо куче на светот; Перл, Чивава, високо само 9,14 см. Двегодишното куче е долго само 12,7 см – помалку од една банкнота. Таа беше претставена на сетот на „Lo Show Dei Record“, италијанска телевизиска програма што ги прикажува носителите на Гинисов рекорд.   Сепак, таа била формално признаена како најмалото куче на

11 фотографии кои докажуваат дека некои луѓе наоѓаат хумор во секоја ситуација

Смеењето е како добро чоколадо или вкусно парче торта. Тоа прави да се чувствувате подобро, и има способност да го подобри вашето расположение. Малкумина се навистина добри во тоа да нѐ насмеат со нивната иновативна смисла за хумор, па затоа составивме листа на фотографии кои ќе ве направат посреќни. 1. „Поштенско сандаче за сметки на

14 луѓе и животни кои се доказ дека понекогаш генетиката игра против правилата

Генетиката има способност да нѐ изненади со непредвидени исходи кои се во спротивност со правилата на природата. Во оваа статија, ќе разгледаме 15 пати кога генетиката се спротивставила и создала неверојатни и единствени суштества, луѓе или растенија.   1. „Моето куче има хетерохромија (различни очи) и круг над едната зеница“   2. „Ретка мачка родена

16 пати кога универзумот најде начин да нѐ исмева

Универзумот некако може да најде хумор во нашите борби и несреќи, правејќи нè да се чувствуваме како посрамотени херои. Сепак, можеме да избереме да најдеме радост во лесниот живот и да ја прифатиме смеата, наместо да се сфаќаме премногу сериозно. На крајот на краиштата, понекогаш најдобриот начин да се справите со хуморот на универзумот е

16 хумористични стрипови кои покажуваат како е навистина да се биде мајка

Еден цитат вели: „Мајка е глагол. Тоа е нешто што го правите. Не само тоа што си ти“. Мајката никогаш не престанува да биде тоа, ниту кога спие, ниту кога е на одмор. Таа е секогаш тука физички, емоционално и психички. И додека работите понекогаш знаат да бидат многу тешки, секогаш постои смешната страна на

Застрашувачки слики од храна кои гарантираат губење на апетитот

Ви треба помош за да започнете со таа диета? Овие слики ќе гарантираат губење на апетитот и општа вознемиреност кон грицките воопшто.   1. Само еден залак 2. Крваво желе со риба 3. Совршено рибно тако   4. Дали некој сака крем сирење?   5. Пржена риба.   6. Од каде да почнам?   7.

10 слики кои докажуваат дека поседувањето миленичиња е секојдневна забава, ама некогаш доаѓа со силен мамурлак

Секое милениче има своја личност, навики и омилени палави дела. И кога нашиот миленик прави нешто навистина смешно, сакаме да го споделиме со другите бидејќи тоа носи многу емоции. 1. „Требаше да го користам тоалетот и наместо тоа го видов ова“.   2. „Мојата свршеница го помина целиот минатиот викенд ставајќи растенија во градинарските жардинери.