Кели Пике, девојката на Макс Верстапен, го зеде целиот сјај на плажата во Мајами

Бразилката Кели Пике, а воедно и девојка на Формула 1 возачот Макс Верстапен, е родена на 7 декември 1988 година и е ќерка на трикратниот светски шампион во Формула 1 Нелсон Пике. Студирала на Американскиот универзитет во Лондон, каде што дипломирала меѓународни односи и историја на уметност и работела како дописник за бразилското модно списание „Marie Claire“ во Лондон, а подоцна и за италијанската модна куќа „Valentino“ во Париз.

Минатиот викенд се одржа трката за Големата награда на Мајами, па Кели исто така беше таму за да ужива во заслужениот слободен ден на плажа.

Животот не е целосен доколку не е зачинет со малку еротика. Разбудете ги вашите чувства со жешките но и комични и драматични моменти на каналот Еротика.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.