Ќерката на Мадона, Лурд, по стапките на нејзината мајка блесна на изложба на „Mugler“ (с)облечена во боди кое малку остава на фантазијата

Лурд Леон ја запрепасти публиката во разоткриен црн комбинезон кога го прослави отворањето на изложбата „Mugler Couturissime“  во музејот Бруклин во вторникот вечерта.

 

26-годишната манекенка и ќерка на Мадона ја покажа својата вита фигура во проѕирно црно боди кое малку остави на фантазијата.

Таа беше облечена во привлечна облека за да одговара на модата на покојниот дизајнер Тиери Муглер, кој почина во јануари оваа година.

 

 
Изгледот на Лурдес ја истакна нејзината биста и тетоважи со нејзиното ниско деколте, кое исто така го истакна дебелиот сребрен крст кој висеше како дел од ланчето.

Убавицата имаше и соодветна црна кожна јакна што ја носеше обвиткана околу рацете, иако ја извади додека позираше на црвениот тепих.

Лурдес претходно беше модел за „Mugler“ во јуни, кога носеше трико со беж риги што беше слично дизајнирано како нејзиниот изглед од вторникот, мислејќи дека исто така канализира некои од иконските изгледи на нејзината мајка на сцената од 1990-тите.

 

На Лурд на црвениот тепих и се придружи нејзината пријателка Патија Борја, манекенка која е најпозната по тоа што помага во водење на популарниот профил на Инстаграм @patiasfantasyworld. Таа ги покажа тетовираните раце додека ја носеше нејзината сјајна коса раздвоена на средина исто како Лурд.

„NYdownnn“, напиша таа на сликата која ја постираше подоцна дента.

Иако Лурдес работеше да се етаблира како модел со напорно присуство во последниве години, таа исто така ги следи стапките на нејзината мајка развивајќи кариера како пејачка.
Мајката на Лурдес, Мадона неодамна ги шокираше своите обожаватели на социјалните мрежи кога блесна  во жестока објава споделена на „Инстаграм“ во понеделникот.

Објавата навидум ги прекрши правилата на „Инстаграм“ во врска со голотијата, но таа сепак останува на социјалната мрежа.

Минатата недела, Лурд дебитираше со спотот за „C***radiction“ под нејзиното музичко сценско име Лолахол.

 

Животот не е целосен доколку не е зачинет со малку еротика. Разбудете ги вашите чувства со жешките но и комични и драматични моменти на каналот Еротика.