„Моите бујни гради се 100% природни. Еднаш поради нив за малку ќе предизвикав сообраќајна несреќа“

28-годишната манекенка Анастасија Бертие проговори за тешкотиите на животот со големи гради. Таа тврди дека не направила операција за зголемување.

Претходно, таа била многу срамежливо за оваа карактеристика: кога била тинејџерка, ја задевале на училиште и на социјалните мрежи. Сепак, од 2018 година Бертие почнала да гради кариера како модел и сега заработува шестцифрени суми.

И покрај сите предности на нејзината моментална позиција, манекенката сепак одвреме-навреме се наоѓа во незгодни ситуации. Таа призна дека често се удира во градите, испушта работи и налетува на луѓе и предмети. Во пресоблекувалните често ѝ треба помош за да облече, а понекогаш ѝ кине фустани и кошули во продавниците.

 

Најсмешната случка ѝ се случила додека јавала на коњ. Бертие носела деколте и се било добро додека коњот не почнал да збеснува. Градите ѝ испаднале, а таа не можела да ја поправи ситуацијата бидејќи го држела уздите обидувајќи се да го запре коњот. Во тој момент поминувал автомобил, а човекот зад воланот бил толку импресиониран од она што го видел што престанал да гледа кон патот и едвај успеал да го контролира автомобилот. „Беше блиску до многу опасна несреќа“, рече Бертиер.

Сега Анастасија Бертиер има околу 1,7 милиони претплатници на социјалните мрежи. Редовно е поканета на снимање и понудени рекламни договори. Во своите објави, каде често позира во костими за капење и долна облека и не пропушта прилика да ги покаже нејзините бујни гради.

 

 

Животот не е целосен доколку не е зачинет со малку еротика. Разбудете ги вашите чувства со жешките но и комични и драматични моменти на каналот Еротика.

  • Robert напиша:

    Iskreno se prašuvam kako ke izgleda ovaa kravetina na 50+ i 60+ godini

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *