„Молам за поголеми седишта во авионите за луѓето со големи задници како мене!“ Инфлуенсерка од Панама се пожали за својот проблем и сподели стари фотографии за да докаже дека задницата ѝ е природна

Млада девојка покрена глобален разговор со едноставно барање: да се прошират седиштата во авионите. Инфлуенсерката се изјасни дека сите имаме различни тела, па затоа треба да се зголемат и седиштата во авионите. Кога се соочи со критики, манекенката откри дека немала никакви операции за зголемување на нејзиниот задник и сподели стари фотографии.

 

1. Вирална дилема

 

Грејси Бон, ѕвезда на социјалните мрежи од Панама, стана вирална кога сподели видео од себе во авион. На него се гледаше како се мачи да се закопча на авионско седиште. Нејзината непријатност беше очигледна додека се обидуваше да се прилагоди во тесниот простор. Видеото ги погоди многумина, раширувајќи се како шумски пожар низ платформите на социјалните мрежи.

 

 

И покрај тоа што резервирала билети од прва класа, Грејси не нашла соодветно седиште. Седиштата се премали за нејзината фигура.

 

 

2. Нејзината порака доби и поддршка и критики

Искреноста на Грејси донесе различни реакции. Додека некои ѝ аплаудираа за тоа што се залага за промена, други ја критикуваа. Тие сугерираа дека пропорциите на нејзиното тело се резултат на пластична операција. Грејси стоеше цврсто, возвраќајќи дека нејзината фигура е природна. Таа побара авионската индустрија да се прилагоди за да ги прими сите и покрај нивната големина.

 

3. Таа потоа сподели стари фотографии за да го докаже тоа

Грејси сподели фотографии од себе пред и потоа. Таа појасни дека порано тежела 136 кг.

Кога имала 21 година, решила да прифати поздрав начин на живот . Почнала да вежба и да се грижи за себе. Таа исто така додаде дека донела таква одлука бидејќи нејзината тежина почнала да влијае на нејзиното здравје и довела до болки во колената и проблеми со дишењето.

 

4. Таа призна дека имала операции на горниот дел од телото

Грејси успешно изгубила 45 кг. Таа признава дека за да се справи со вишокот  кожа, се одлучила за операција. Всушност, таа вели дека имала „многу“ мали операции за отстранување на опуштената кожа. „Сите ние треба да се чувствуваме удобно во сопствената кожа, без да се потпираме на стандардите за убавина“, вели Грејси.

 

Многу луѓе сè уште имаа различни прашања. Некои прашуваа како таа може да изгуби тежина само во горниот дел од телото. Други се прашуваа како нејзиното лице целосно се променило. Неколкумина се запрашаа и дали таа ги уредува своите фотографии. Грејси допрва треба да ги коментира овие прашања.

Животот не е целосен доколку не е зачинет со малку еротика. Разбудете ги вашите чувства со жешките но и комични и драматични моменти на каналот Еротика.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *