Најтетовираната Британка покажа како некогаш изгледала без тетоважи. Па, како ви се допаѓа повеќе?

36-годишната манекенка Беки Холт, која ја нарекоа „најтетовираната жена во Британија“, покажа како некогаш изгледала без тетоважи. Холт ја направила својата прва тетоважа на 15-годишна возраст и продолжила да додава нови речиси 20 години.

Сега нејзиното тело е 95 отсто покриено со тетоважи од замислени херои. Оваа трансформација ја чинела околу 37.000 евра. Покрај тоа, таа неколку пати ги зголемила градите, а нправила и ринопластика.

Една стара фотографија која манекенката ја прикажа на социјалните мрежи предизвика реакција кај нејзините обожаватели. Многумина сметаа дека тетоважите се добри за Холт. „Изгледате неверојатно на двете слики, но јас дефинитивно ја претпочитам новата“, рече еден следбеник. Другите не ја одобрија нејзината трансформација. „Некогаш си била многу убава. Но, сега веќе не е така“, се вели во еден коментар.

Холт не е изненаден од негативните коментари за нејзиниот изглед. „Ме нарекоа дебела. Грда. Ментално болна. Одвратна. Рекоа дека го правам ова за внимание. Дека сум лоша мајка и ужасен модел“, се сеќава манекенката.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Животот не е целосен доколку не е зачинет со малку еротика. Разбудете ги вашите чувства со жешките но и комични и драматични моменти на каналот Еротика.

  • Зоки Заеф напиша:

    ова да го Е…ш да не знаеш каде гаѓаш се шаренила

  • Robert напиша:

    Drugar (zabraam ti imeto i prezimeto ti), jas i vo temnica ke pogodam

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *