Не им е лесно на Онлифенс проститутките: 56-годишна жена се жали на тешкотиите од работата

Жената се регистрирала на платформата OnlyFans и почнала да објавува експлицитни содржини во 2021 година. Неколку месеци подоцна, таа станала популарен порно модел и почнала да заработува 10 илјади долари месечно, по што ја напуштила главната работа.

 

Во моментов, Сент Џејмс од САД, продолжува да ги развива своите профили на различни платформи. Жената рече дека нејзината работа не е толку лесна како што многумина мислат. Според неа, таа поминува повеќе од 30 часа неделно промовирајќи се преку социјалните мрежи. Покрај тоа, таа поминува околу 10 часа неделно креирајќи содржини и одговарајќи на пораките од претплатниците. Сент Џејмс секојдневно поминува и по неколку часа на социјалните мрежи, проучувајќи ги популарните трендови, кои потоа ги повторува во свој стил.

Порно моделот тврди дека објавува содржина одговорно. Таа се обидува да објавува различни видеа на секоја социјална мрежа за да не го изгуби интересот на нејзините претплатници. Сент Џејмс додала дека нејзините видеа редовно се крадат и се објавуваат на други сметки под нејзино име. Подоцна, сопствениците на таквите сметки испраќаат пораки до претплатниците барајќи од нив да им испратат пари.

 

Покрај тоа, манекенката често е блокирана на социјалните мрежи без објаснување. „Не знам зошто имам проблеми со овие платформи. Но, секогаш мислам дека тоа е поради многуте видеа каде го откривам деколтето“, вели таа.

И покрај тоа, Сент Џејмс нема да застане тука и е горда на постигнатото. „Сакам да бидам светилник на надеж за жени или мажи во 30-тите, 40-тите или 50-тите години кои се чувствуваат како нивниот живот да е завршен. Кои се чувствуваат како сè што можат да направат е да се навратат на нивните славни денови. Но, тоа не е вистина“, вели таа.

Па на добар начин решила да биде светилник на надеж…

 

 

Животот не е целосен доколку не е зачинет со малку еротика. Разбудете ги вашите чувства со жешките но и комични и драматични моменти на каналот Еротика.

  • Robert напиша:

    Lele, pa stvarno ne e ič lesno pred kameri da pokažeš anatomija na vagina i da paziš nekoja bemka na cickite da ne ima, pa i anusot da ti e čist. Jadni tie

  • Dimche напиша:

    Dali e ova za da zaraboti 10000 dol. mesecno!?!?Duri ima ovci ima i volna.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *