Полицајка даде оставка откако одделот ја откри нејзината „OnlyFans“ страница со порнографиски слики во УНИФОРМА

Жанел Зиелински од Детроит го напушти полицискиот оддел во Детроит во понеделникот, еден ден пред да биде покрената истрага кога беше откриена нејзината експлицитна страница.

Крис Гравелин, директорот на одделот за професионални стандарди на полициската управа во Детроит, рече дека профилот на Зиелински бил пронајден преку нејзиниот профил на социјалните мрежи.

„Една од основите на ДПД е дека треба да го одржувате и вашиот приватен живот неизвалкан. Ова е главна точка на акцент на нашите офицери, па кога ќе видиме вакво нешто, командата се движи многу брзо“. – изјави Гравелин.

Шефот на Детроит Џејмс Вајт ја започна истрагата во вторникот и нареди Зиелински да биде суспендирана од силите, но дозна дека таа веќе поднела оставка. Зиелински се приклучила на полицискиот оддел во март по дипломирањето на академијата. Полициската управа на Детроит не одговори веднаш за коментар

 

 

Зиелински го прекина молкот за нејзината оставка во вторникот вечерта и тврдеше дека не дала оставка затоа што била во неволја, туку за да си го „подобри“ животот.

„Ќе кажам само бидејќи сите ќе дознаат“, напиша таа на Инстаграм. „Се откажав од кариерата како полицајка за да го подобрам мојот живот и да бидам со луѓето за кои се грижам и ме сакаат. Само тој што е пи*ка не може да се справи со успехот на луѓето – тоа е на вас, а не на мене!“

 

Некои луѓе беа збунети зошто одделот избра да ја суспендира Зиелински.

„Дали таа повредила некого или објавила нешто што содржи предмети во сопственост/издадени од одделот?“ напиша едно лице.

Друг додаде: „Ова не е полициска одговорност што ја бараме“.

„Ако заработуваа повеќе пари на час, немаше да мора да прават такви работи“, додаде друг.

 

Други не се согласуваат со постапките на Зиелински.

„Го претставувате градот кога имате значка, а тоа е само лош претставник за градот“, изјави Алвин Крозби.

„Бидејќи таа го промовира на својот Инстаграм заедно со промовирањето дека е полицаец, можам да видам како тоа може да биде конфликт на интереси“, додаде друго лице.

 

Но исто така многу успешни луѓе се одлучуваат да ја напуштат кариерата и да направат OnlyFans профил.

Кортни Тила, поранешна наставничка од Аризона, неодамна ги отфрли тестовите за оценување за да стане модел на OnlyFans во Калифорнија. Тила изјави дека има три различни сметки на OnlyFans – ВИП-страница, бесплатна страница и продавница за стоки.

 

Таа откри дека собрала најмногу пари преку нејзината ВИП страница, каде што заработува 380.734 долари во месечни претплати и дополнителни 164.660 долари од пораки со претплатници. Нејзината откачена кариера ѝ даде и вкупно 50.045 долари бакшиш од обожавателите.

Ѕвездата на OnlyFans – која исто така е мајка на четири деца – објасни за медиумот дека ќе ѝ требале 25 години да ја направи истата сума од седум цифри доколку остане во претходната професија како наставничка.

Животот не е целосен доколку не е зачинет со малку еротика. Разбудете ги вашите чувства со жешките но и комични и драматични моменти на каналот Еротика.