„Сантас ФК“ – Најубавиот фудбалски тим на светот по кој ќе ви „потечат лиги“

„Сантас ФК“, со седиште во Меделин, Колумбија, е наречен „најубавиот фудбалски тим на светот“ благодарение на неговиот список составен целосно од познати девојки на социјалните мрежи. Тимот е исклучително популарен на интернет, со 1,2 милиони следбеници на „Инстаграм“.

Тимот го предводи искусната бизнисменка и извршен директор Моника Ваљехо, која исто така игра за тимот. Следењето на Моника на социјалните мрежи е поголемо од она на неколку клубови од Премиер лигата како Фулам, Брентфорд, Барнли, Нотингем Форест и Шефилд Јунајтед. Во деновите на натпреварите, на гламурозниот тим му се придружуваат прекрасни женски навивачи чии перформанси ги тераат навивачите уште погласно да навиваат за тимот, кои играат во тесни виолетови шорцеви кои обично стануваат вирални на социјалните мрежи.

На нивните страници на социјалните мрежи можете да најдете клипови од играчи кои ги демонстрираат своите фудбалски вештини, како и видеа од тренинг и танцување на тимот.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Животот не е целосен доколку не е зачинет со малку еротика. Разбудете ги вашите чувства со жешките но и комични и драматични моменти на каналот Еротика.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *