Според некои (не нѝ е јасно баш кои), „најсексипилната жена на светот“, Ешли Греам, се соблече по гаќи и даваше деловни совети

Ешли Греам ги збуни своите обожаватели откако се соблече во мал црн комплет долна облека додека даваше неколку деловни совети.

Во искрен клип објавен на нејзиниот профил на „Инстаграм“, Ешли – која минатата година беше крунисана за „Најсекси жена на светот“ од „Максим“ – носеше црн градник од тантела украсен со проѕирни делови и длабоко деколте.
Ешли ја пушти темната коса да ѝ падне околу рамениците додека ги покажуваше нејзините познати облини, а подоцна во нејзиното видео „скокна“ во пар каки панталони.

 

„Здраво! Се подготвувам“. Како што можете да видите, се занимавам со изградба и наскоро ова ќе биде мојот прекрасен плакар. Сакав да разговарам за најдобрите деловни совети што некогаш сум ги добила, нешто што сè уште си го кажувам и им кажувам на луѓето што ги среќавам постојано“.

 

„Овој совет не е само за бизнис, туку е и за живот – па ако поминувате низ проблем со довербата или сакате да се охрабрите себеси, или сте мал бизнис или основач, се надевам дека ова ќе ви помогне. На почетокот на мојот бизнис, кога се обидував да дознаам како функционира светот, се запишав на оваа програма со мојата снаа што ја води оваа неверојатна жена по име Маршаун Еванс. Единствениот совет што ми го даде беше златото: „Почни пред да бидеш подготвен“. Силно ме погоди затоа што често сме наша најголема пречка.

 

 

Честопати сме тие што ни велат: „Не можам да започнам поради ова, не можам да го направам ова затоа што прво морам да го завршам ова“. Не, не!“
Ешли продолжи: „Без разлика дали штедите за да купите дом или да ги вложите вашите пари, или да имате семејство… која и да е оваа голема животна одлука, не чекајте го совршениот момент. Започнете сега и дознајте го тоа по патот“.

 

 

Ешли сакаше да изгради „платформа за самодоверба“ и да ги советува луѓето како да станат модели. Таа призна дека советите што ги добила и помогнале да одлучи „кои патишта“ да ги преземе со сопствената платформа.

Животот не е целосен доколку не е зачинет со малку еротика. Разбудете ги вашите чувства со жешките но и комични и драматични моменти на каналот Еротика.

  • strumica напиша:

    Kakva e ovaa krava a i na poslednata slika lice na Мајкл Џексон

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *