Ставањето темели на нуклеарен реактор изгледа лудо

Зелената елита претпочита да полни цели полиња што даваат храна со соларни панели и турбини на ветер, но во последно време гледаме придвижувања и во насока на ефикасно користење на нуклеарната енергија. Погледнете што прават Ролс Ројс на пример на следнот линк.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *