Тајкунот Брајан Џонсон продолжува да изненадува: Погледнете што става секоја вечер „таму доле“ за да го приближи с*ксуалниот нагон до оној на 18-годишник

Технолошкиот магнат од Калифорнија, кој потроши милиони на бизарни третмани против стареење, откри дека сега носи уред на својот пенис за мерење на ерекцијата во текот на ноќта.

 

 

Брајан Џонсон (46) се најде на насловните страници за неговата сеопфатна потрага да живее вечно, што вклучува размена на крв со неговиот татко и неговиот син тинејџер, голтање витамини и минерали и јадење 70 килограми пасиран зеленчук месечно.

Режимот, кој чини околу 2 милиони долари годишно, вклучува и носење на мал уред на неговиот пенис што изгледа како футрола на Apple AirPods со тиркизна лента околу неа за да го приближи неговиот сексуален нагон што е можно повеќе до оној на 18-годишник.

Оваа мерка на сексуалната функција, вели тој, може да помогне да се предвидат други здравствени исходи како што е кардиоваскуларната кондиција.

„Имам, во просек, два часа и 12 минути секоја вечер на ерекција со одреден квалитет. Да имаш 18 години, тоа би било три часа и 30 минути“.

 

Минатиот месец, г-дин Џонсон објави на Твитер ажурирање за неговиот проект за „подмладување на пенисот“, наведувајќи дека неговата моментална возраст за ерекција е 49 години.

Тој претходно изјави дека оди на терапија со ударни бранови на неговиот пенис за да има повеќе ерекции што наликуваат на тинејџерски. Тој верува дека ова ја подобрува неговата функција на карличниот под, што доведува до повеќе ерекции.

Г-дин Џонсон не прецизираше точно како уредот ја зголемува количината на ерекции што ги има или колку чини.

Терапијата со ударни бранови, од друга страна, вклучува примена на вибрации со ниска фреквенција на пределот на гениталиите, што го зголемува протокот на крв во пенисот и резултира со поголема ерекција.

Џонсон не кажа колку долго планира да го носи уредот навечер и кога очекува да ги види резултатите што ги бара.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *