Топ 20 најзгодни познати дами, кои веќе ја поминале 50 година

Славните жени не стареат – тие стануваат подобри. Тешко е да се поверува дека некои од овие познати жени грациозно ја поминале 50-годишната година. Сите тие сега се исто толку прекрасни како кога за прв пат се појавија во центарот на вниманието.

Корисниците на Интернет одлучија да ги рангираат најжешките славни жени над 50 години. Ајде да погледнеме како гласовите се поделени помеѓу дури 55 илјади луѓе.

 

20. Ел Макферсон

 

19. Кристина Еплгејт

 

18. Кетрин Зета Џонс

 

17. Ракел Велч

 

16. Сузана Хофс

 

15. Софија Вергара

 

14. Алисон Дуди

 

13. Синди Крафорд

 

12. Фејт Хил

 

11. Кети Ајрланд

 

10. Џина Гершон

 

9. Салма Хајек

 

8. Моника Белучи

 

7. Сандра Булок

 

6. Дајан Лејн

 

5. Мишел Фајфер

 

4. Хали Бери

 

3. Шанија Твеин

 

2. Кристи Бринкли

 

1. Елизабет Харли

 

Животот не е целосен доколку не е зачинет со малку еротика. Разбудете ги вашите чувства со жешките но и комични и драматични моменти на каналот Еротика.

  • Васе напиша:

    Ако има избор за Мис – гласам за Салма Хајек! Љепотица, тачка.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *