ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ: Жена која се омажила за кукла од партали, вели дека нивната врска виси на конец, откако го фатила како ја изневерува со друга жена праќајќи и СМС пораки

Една жена која се омажила за кукла од партали открива дека тој ја изневерил – токму кога парот требало да ја прослави првата годишнина од бракот.

Меиривоне Роша Мораес (37) од Бразил , на почетокот на оваа година се најде на насловните страници откако откри дека ја запознала „љубовта на нејзиниот живот“ – партал кукла по име Марсело.

 

 

Оттогаш, таа признава дека нивната врска „виси на конец“ откако тврди дека тој ја „изневерил“.
Во последниот пресврт во многу бизарната приказна, таа тврди дека тој „отишол во мотел со друга жена“, па дури и вели дека „нашла пораки на неговиот телефон“.
По виорната романса, таа тврдеше дека останала „бремена“ и бидејќи не сакала да го роди бебето вонбрачно, дуото решило да се сврзат на церемонија на која присуствувале 250 луѓе.

 

 

Наскоро, таа се „породила“ за само 35 минути додека била дома, со лекар и медицинска сестра на лице место, и во живо ја пренесувала маката пред публика од 200 луѓе.

Додека е пресреќна поради нивното новороденче, Меиривоне открива дека почнала да се сомнева во нивната врска бидејќи таа е единствениот хранител и тие се мачеле да ги платат сметките. Сега, мајката на три деца и нејзиниот љубовник од партали спијат во посебни кревети откако го фатила како „изневерува“ со друга жена.
Во обид да ја сподели нивната „жилава“ романса, таа го разоткри предавството на „TikTok“, собра 1,6 милиони прегледи и над 120.000 лајкови.

 

Меиривоне рече: „Бев многу тажна и едвај можев да спијам бидејќи многу го сакам мојот сопруг, но тој го негираше предавството. Дознав преку пријател кој ми кажа дека го видела Марсело како влегува во мотел со друга жена додека јас бев хоспитализиран три ноќи и три дена со Марселињо, нашиот син, кој има вирус. Најпрво мислев дека лаже, но потоа почнав да гледам низ неговиот телефон и ги видов разговорите, што ме увери дека изневерува. Постојано негираше сè и рече дека многу ме сака, како и дека бара прошка и многу плачеше. Расправијата беше грда и го исплаши нашиот син кој плачеше, па му викнав: „Гледаш ли што направи?“ Го прашав која е жената и тој не одговори“.

 

Меиривоне тврди дека му рекла на својот сопруг да спие во дневната соба, бидејќи таа не сакала да остане во иста просторија поради предавството.

Додека планирала „да го избрка“, таа се одлучила против тоа поради нејзините деца Керол и Диего и нивното новороденче.
Таа вели: „Сакав да го исфрлам од дома, но нашето бебе расте и во оваа фаза многу би му недостасувал татко му. Исто така, љубовта што ја чувствувам кон него ме натера да простам – не целосно – но мислам дека не би можела да живеам без мојот сопруг. Треба да разговарам со него, за да може еднаш засекогаш да одлучи дека повеќе нема да изневерува и ако направи уште еднаш, нема да му простам“.

Во клипот таа покажа монтажа на слики од неа со нивниот син и нејзиниот сопруг на софата.

Корисниците на социјалните мрежи не можеа да им веруваат на своите очи и побрзаа кон коментарите да ги споделат своите размислувања и иронични коментари.

„Само љубовта може да боли вака“, рече една личност. Друг корисник додаде: „Го видов со девојка по име Емилија“.

„Веќе не верувам во љубов“, напиша трето лице.

„И мислев дека сум луд во главата што зборувам со себе, lol“, рече некој друг.

„Разговарајте со него, обидете се да го пребродите ова“, коментира друг корисник. Еден гледач рече: „Девојко, сè ќе биде во ред“.

На 18 декември 2022 година, парот ќе ја прослави својата прва годишнина заедно – но таа јасно стави до знаење дека нивната врска виси на конец.

Маривоне додава:„Се сеќавам дека ми вети верност пред олтарот и не можам да верувам дека ми го направи ова. Му реков, тие што љубат не изневеруваат и се заколнавме на вечна љубов – не можеме да бидеме тројца, засега сме само двајцата“.

Претходно, таа ја сподели магијата зад нивната врска, откако и се пожали на мајка си дека е сама и дека нема со кого да танцува.

Како резултат на тоа, нејзината мајка ја создаде „сродната душа“ на Меиривоне и додека таа е сигурна во нивната романса, изгледа дека другите не се согласуваат.

Таа додаде: „Навистина ме вознемирува кога луѓето велат дека ова е лажно. Тоа ме прави толку лута. Јас сум жена со карактер. Татко ми, мајка ми ме научија да бидам искрена, да бидам добар човек и да не сакам ништо да искористувам“.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!